Urządzeń ze wbudowanym GPS jest na rynku sporo; nie wszystkie jednak nadają się dla dziecka, zwłaszcza w wieku przedszkolnym, czy klas I-III. Takiemu dziecku nie warto jeszcze kupować telefonu z GPS, bo ktoś może takie urządzenie ukraść. Na jakie rozwiązanie można się więc zdecydować?

Zegarek typu smartwatch ze wbudowanym GPS

Urządzenie przypomina zegarek elektroniczny i nadaje się do noszenia na ręku. Pokazuje godzinę i – w zależności od modelu może:

  • zawierać latarkę
  • móc połączyć się ze smartfonem
  • robić zdjecia
  • same mogą pełnić funkcję telefonu, miewają bowiem miejsce na kartę sim

Najtańsze modele można kupić już za ok. 100 zł. Więcej o tego typu urządzeniach przeczytać można na smartsafe.pl.

Lokalizator w formie breloka lub urządzenia do noszenia na ręce

Działa na zasadzie wysyłania na konkretne urządzenie sygnału, na podstawie którego można zlokalizować dziecko. W takiej formie lokalizator nie rzuca się w oczy i nie posiada dodatkowych funkcji, jest więc dobre dla mniejszych dzieci. Tego typu urządzenie można kupić już za kilkadziesiąt zł.

Smartopaska

Jest czymś pomiędzy smartwatchem i lokalizatorem na rękę. Ma zazwyczaj nowoczesny design, co bywa dla wielu dzieci istotne. Urządzenie łączy się z telefonem rodzica za pomocą odpowiedniej aplikacji. Posiada też zazwyczaj przycisk alarmowy, dzięki któremu dziecko może szybko wezwać pomoc w momencie zagrożenia.

Telefon z GPS

Dla dziecka w wieku ok. 10 lat można już zakupić prosty telefon z wbudowanym GPS-em. Chodzi o nieskomplikowane urządzenie, które pozwoli dziecku na kontakt z rodzicami, ale nie zachęci nikogo do kradzieży. Dzięki odpowiedniej aplikacji zainstalowanej na takim aparacie telefonicznym rodzic może na własnym telefonie sprawdzać, gdzie aktualnie przebywa dziecko.

Ile warto wydać na GPS dla dziecka?

Niezależnie od formy, GPS dla dziecka kosztuje od kilkudziesięciu do — nawet grubo ponad 1000 zł, jeśli ktoś zdecyduje się na zakup smartfona. Wybór zależy od zasobności portfela rodziców i wieku dziecka. Dla najmłodszych może wystarczyć prosty brelok. Wraz z biegiem czasu wielu rodziców zmienia sposób lokalizacji dziecka, dostosowując kolejne urządzenia do wieku pociechy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here