Wbrew pozorom przygotowanie przyjęcia urodzinowego dla dziecka nie jest łatwym zadaniem. Z pewnością każdy rodzic, który podjął się tego wyzwania miał w głowie wiele pytań. Jak zorganizować urodziny by te były ciekawe? O czym warto pamiętać? Jak zachęcić dzieci do wspólnej zabawy? Jeżeli jesteś rodzicem i zdecydowałeś się na wyprawienie urodzin swojemu dziecku, to koniecznie zapoznaj się z poradami poniżej, które pomogą ci w zorganizowaniu udanego przyjęcia.

Organizacja urodzin. O czym należy pamiętać?

Warto pamiętać, że nie organizujesz zabawy urodzinowej dla osób w swoim wieku, a dla tych młodszych, dlatego staraj się wymyślić coś, co zachęci dzieci w jej uczestniczeniu. Wiek twojego dziecka oraz zaproszonych gości ma również ogromne znaczenie. Inaczej będzie wyglądać przyjęcie dla czterolatka a inaczej dla czternastolatka. Zanim przystąpisz więc do zakupów czy zabierzesz się za dekorowanie, warto sprytnie podpytać swoje dziecko o jego upodobania. Niech samo ma czynny udział w organizacji własnego przyjęcia.

Dom, a może centrum zabaw? Wybór miejsca.


Znalezienie odpowiedniego miejsca na organizowaną imprezę to połowa sukcesu. To może być salon, ogród albo specjalne miejsce, które oferuje możliwość organizacji przyjęcia (np. centrum zabaw, kino lub restauracja). Wybór miejsca ułatwi ci późniejszą organizację. Decydując się na przyjęcie poza domem nie będziesz musiał martwić się o dekoracje czy odpowiedni poczęstunek.

Dekorowanie domu na przyjęcie dla dziecka.


Zakładając, że zdecydowałeś się na przyjęcie domowe, warto pamiętać o odpowiednich dekoracjach oraz przekąskach. W ozdabianie domu można wkręcić całą rodzinę, co znacznie przyśpieszy i ułatwi pracę. Zaopatrz się w kolorowe balony oraz serpentyny, które podkreślą urodzinową atmosferę. Nie zapomnij także o uwielbianych przez wszystkich urodzinowych czapeczkach oraz papierowych talerzykach i kubeczkach ze znanymi postaciami z bajek. Odpowiednio urządzone miejsce przyjęcia sprawi młodym gościom dużo frajdy i zabawy.

W przekąskach najlepiej skupić się na tym, by te były proste do przygotowania, ale również pomysłowe. Możesz śmiało przygotować różnego rodzaju kanapeczki, owocowe sałatki oraz słodkie ciasteczka. Najważniejsze by było kolorowo oraz by dzieci mogły się nimi częstować bez pomocy dorosłych.

Atrakcje i zabawa.

Żadne urodziny nie powinny obyć się bez specjalnie przygotowanych atrakcji. Możesz zorganizować różnego rodzaju gry np. kalambury czy zagadki. Muszą być to zabawy, w których będą mogli uczestniczyć wszyscy młodzi goście. Możesz także urozmaicić przyjęcie o wspólne śpiewanie karaoke, rysowanie czy konkursy z drobnymi nagrodami.

1 KOMENTARZ

  1. Na pewno bardzo ważne są atrakcje dla dzieci. By mogły się fajnie i ciekawie bawić. Najgorsze co może być na przyjęciu to nuda. Też warto solenizanta ładnie ubrać. By odróżniał się od innych dzieci by czuł się wyjątkowo. Takim dodatkiem może być mucha do garnituru dla chłopca. A dla dziewczynki, ładna sukienka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here